Am jucat acolo aproximativ 3 zile, în sfârșit am obținut primul elicopter – și apoi lovitura de grație:
Am fost brusc banat cu motivul: „A fi invizibil = înșelătorie”.
Cu siguranță nu am hackuit, nu am folosit nici Wallhack, nici altceva. Asta este pură invenție.
Când am întrebat în chat, normal, dacă adminul are un clip cu asta (pentru că chiar nu am făcut nimic), a venit mai întâi:
„Da, am.”
Apoi am răspuns prietenos:
„Okay super, vino pe Discord, arată-mi clipul și clarificăm imediat – vreau doar să înțeleg ce s-a întâmplat.”
Răspunsul adminului:
„Taci din gură, micuț înșelător, cară-te” + ban permanent imediat.
Niciun clip arătat, nicio discuție, nicio șansă să mă explic, în schimb direct jignit și dat afară.
Concluzia:
Serverul în sine funcționează destul de bine (performanță bună, comunitate drăguță), dar modul în care se tratează jucătorii aici este de nesuportat. Un admin care mai întâi minte (că are clip), apoi insultă și banează fără dovezi nu are ce căuta pe un server serios.
Cine investește 3–4 zile pentru a fi tratat așa, e cu adevărat amar.
Distracție plăcută tuturor celor care vor să rămână
Salutări, mai bine înapoi la Archon
Limba originală este necunoscută
76