Recenzie despre proiectul "Sunshine RP"
Și așa, de unde să încep... Voi începe probabil prin faptul că am venit pe server acum 7 luni și am jucat pe el în total 415 ore. Am fost în multe grupări, am fugit de nenumărate ori ca "Singuratic", am prins nu un singur wipe. La început totul mi-a plăcut (a funcționat efectul "server nou", a fost interesant să explorez serverul, dar anticipând, voi spune imediat că asta s-a terminat după vreo 5-7 ore de joc pe server), dar în curând am început să observ tot mai multe situații neplăcute. Începând de la "protecție" din partea administrației pentru jucătorii "privilegiați", până la lipsa de adecvare din partea administrației (nu se aplică tuturor în masă).
Scurtă trecere în revistă:
Maparea - Lasă de dorit, peste tot texturi levitante pe care mapperilor în principiu nu le pasă. Harta este slab mapată, puncte de interes puține, plus adăugați aici distanțele mari care sunt pur și simplu populate cu mutanți ca să nu ți se facă plictis mergând din punctul "A" în punctul "B".
Pasiuni pe server - serverul se poziționează parcă ca RP, de fapt este un server PVP obișnuit, intri, bagi bănuți, alergi pe gp "Monolit" după CT-uri.
Donat - despre donat nu prea am multe de spus, fiecare are situație financiară și posibilități diferite, voi menționa doar prețurile mari pentru seturi neinteresante.
Protecție - Protecția este flagelul acestui server, dacă bagi constant bani în proiect, vi se va, scuzați expresia, "șterge la fund" în fiecare conflict (istorie - un jucător a băgat suma N de bani pentru a-și upgrada traderul GP, după care administratorii l-au teleportat în orice punct al hărții după mofturile lui). Dacă aduceți cu regularitate fonduri bănești pe acest server, veți fi absolvit de nenumărate ori de la aplicarea pedepselor pentru încălcarea regulilor.
Atitudinea administratorilor față de jucătorii obișnuiți - puteți sta 20-30 de minute în "așteptare" în timp ce curatorii în "prime-time" pot sta și se juca în ceva, ignorându-vă complet, au fost și cazuri când curatorilor le este pur și simplu lene să analizeze ceva și încheie analiza.
Componenta RP - voi spune pe scurt, mulți jucători care fac un RP foarte mișto, dar din păcate acești jucători se confruntă cu arbitrariul adminilor și pleacă din proiect (într-o săptămână au plecat 2 grupuri RP din cauza protecției din partea administratorilor).
GunPack, pachet de îmbrăcăminte - 6/10, puțină diversitate.
GP fanatici - 3/10, foarte rar apar grupuri adecvate care fac RP, nu merg direct la lupte.
Optimizare - Destul de des lag la condusul mașinii (R5 5600, 32 GB RAM, RTX 4060, joc pe SSD M2)
Referitor la atitudinea administratorilor aș vrea să adaug - judecați singuri, dacă creatorul serverului, tehnicianul administrator, începe să te insulte și să afirme că ești o persoană cu handicap mintal când ai lăsat o recenzie detaliată despre noul wipe, fără insulte, doar observațiile tale.
Dintre plusuri pot menționa departamentul de evenimente, băieții știu meserie și fac evenimente mișto.
SUNSHINE | STALKER RP | https://discord.gg/sunshinestalker
Conectare la server
Informații despre server
Bun venit pe serverul SUNSHINE | STALKER RP | https://discord.gg/sunshinestalker!
Acest server este destinat jocului DayZ și funcționează pe versiunea 1.29.163047. Serverul este situat în țara Rusia, ceea ce asigură o viteză excelentă de conexiune și latențe minime pentru jucătorii din această regiune. Acest lucru este deosebit de important pentru cei care prețuiesc un proces de joc stabil și rapid. În prezent pe serverul SUNSHINE | STALKER RP | https://discord.gg/sunshinestalker este harta ExclusionZone. Pe server este activată protecția VAC, ceea ce face jocul corect și sigur.
Alăturați-vă nouă!
Conectați-vă la server la adresa 109.248.4.36:2302 și cufundați-vă în aventuri captivante și o comunitate prietenoasă de jucători. Pe server pot juca simultan până la 100 jucători, iar acum sunt activi 23 jucători. Alăturați-vă și deveniți parte din comunitatea serverului! În prezent serverul a primit 0 voturi și 1 boosturi, ceea ce îi aduce 35 puncte în ratingul serverelor.
Ultima actualizare a datelor despre server a fost efectuată acum 6 minute.
Statistică online jucători
Cele mai recente discuții
MOd nu rău, Gameplay-ul de asemenea, jucători buni )
- AFK grupări mai mult toate, începi să joci cu echipe și să joci activ pentru GP începe agățarea de la administrație căci ofensații din AFK grup se plâng de orice rahat) ,PVP aici este tabu doar fermieri fără RP) Stalkeri solo - carne pentru strângerea de pradă și farming
- Administrația - o adevărată mafie administrativă căreia nu-i pasă de reguli, aleargă încalcă cum pot, jefuiesc casele jucătorilor (donate) și multe altele, să dai afară un admin nu e realist) acolo e mafie administrativă) acum absurdul a ajuns la limită, în componența adminilor intră cei care plătesc, nu cei care știu regulile) într-o săptămână am avut de înfruntat 7 sancțiuni ale echipei mele și admini proști) pentru că adminii nici măcar nu au citit regulile) în final am decis să plecăm din această mizerie, vă sfătuim și pe voi, serverul a decăzut odată cu plecarea Creatorilor, pleacă mulți, se vede din scăderea online-ului în prime time 80 de jucători) când era 150+ )
GP fac abuzuri, fiecare GP încearcă să îți complice gameplay-ul și să organizeze un wipe (să te trimită la spital). Dincolo de cordon nu are sens să ieși, pentru că bandiții te prind sau GP-urile fanatice care umblă pe teritoriile sudice te trimit la spital. Nivelul de IQ al celor care sunt în GP este scăzut și imaginația nu dă bine, maximul de care sunt capabili în privința RP-ului este să împuște în tăcere.